RV1206FR-079M1L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
9.1 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
RV1206FR-079M1L
DigiKey Part Number
RV1206FR-079M1L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RV1206FR-079M1L
Description
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RV1206FR-079M1L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)