RV0805FR-07220KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 3 972
Datasheet
220 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
RV0805FR-07220KL
DigiKey Part Number
RV0805FR-07220KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RV0805FR-07220KL
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RV0805FR-07220KL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)