RT0805DRE075K6L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 3 465
Datasheet
In Stock: 2
Direct
Stackpole Electronics Inc
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 756
5.6 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film