RT0805CRD07267KL is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
TE Connectivity Passive Product
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
267 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RT0805CRD07267KL
DigiKey Part Number
RT0805CRD07267KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0805CRD07267KL
Description
RES SMD 267K OHM 0.25% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0805CRD07267KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)