RT0805BRD0764R9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
Vishay Dale
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Susumu
TE Connectivity Passive Product
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
64.9 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film