RT0805BRD07619RL
DigiKey Part Number
13-RT0805BRD07619RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RT0805BRD07619RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-RT0805BRD07619RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0805BRD07619RL
Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
619 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RT0805BRD07619RL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)