RT0805BRD075K76L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 935
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 155
Susumu
5.76 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film