RT0603BRD0749R9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 3 943
Datasheet
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
In Stock: 586
49.9 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film