RT0603BRD0747KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 7 453
Datasheet
Direct
Susumu
Vishay Dale
Upgrade
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Susumu
47 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film