RT0402CRD076K49L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 12 659
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Vishay
Susumu
Susumu
6.49 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RT0402CRD076K49L
DigiKey Part Number
RT0402CRD076K49L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0402CRD076K49L
Description
RES SMD 6.49K OHM 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0402CRD076K49L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)