RT0402BRD0791RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 222
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 7 917
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
Upgrade
Susumu
Upgrade
91 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film