RT0402BRD071K58L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 10 000
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Susumu
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Similar
1.58 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film