RT0402BRB0734KL
DigiKey Part Number
13-RT0402BRB0734KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0402BRB0734KL
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
34 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)