RSF5SSJR-73-33K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSF5SSJR-73-33K |
Description | RES 33K OHM 5% 5W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±300ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 235°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |