RE1206DRE07392RL
DigiKey Part Number
RE1206DRE07392RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RE1206DRE07392RL
Description
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 1206
Detailed Description
392 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
RE1206DRE07392RL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)