RE0603DRE073K32L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
3.32 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
RE0603DRE073K32L
DigiKey Part Number
RE0603DRE073K32L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RE0603DRE073K32L
Description
RES SMD 3.32KOHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RE0603DRE073K32L Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)