RE0402DRE07143KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
143 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
RE0402DRE07143KL
DigiKey Part Number
RE0402DRE07143KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RE0402DRE07143KL
Description
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/16W 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RE0402DRE07143KL Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)