RC2512FK-071R37L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.37 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC2512FK-071R37L
DigiKey Part Number
RC2512FK-071R37L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC2512FK-071R37L
Description
RES 1.37 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC2512FK-071R37L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)