RC0603FR-10820KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 36 295
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
820 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC0603FR-10820KL
DigiKey Part Number
13-RC0603FR-10820KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0603FR-10820KL
Description
RES 820K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC0603FR-10820KL Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)