RC0402FR-0746K4L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 69 010
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Vishay Dale
Vishay Dale
46.4 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film