RC0402FR-07390RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 65 157
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
390 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film