RC0075FR-07220KL
DigiKey Part Number
13-RC0075FR-07220KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0075FR-07220KLCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0075FR-07220KL
Description
RES 220K OHM 1% 0.02W 0075
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 kOhms ±1% 0.02W Chip Resistor 009005 (0301 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
009005 (0301 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.012" L x 0.006" W (0.30mm x 0.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.14mm)