PU3921FKM130R002L
DigiKey Part Number
YAG4071TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG4071CT-ND - Cut Tape (CT)
YAG4071DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PU3921FKM130R002L
Description
RES 0.002 OHM 1% 3W 3921
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PU3921FKM130R002L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Resistance
Size / Dimension
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)