PNP3WVJR-73-39R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 396
Datasheet
Upgrade
Ohmite
In Stock: 289
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
39 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP3WVJR-73-39R
DigiKey Part Number
PNP3WVJR-73-39R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP3WVJR-73-39R
Description
RES 39 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PNP3WVJR-73-39R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.512" L (5.50mm x 13.00mm)