PNP300JR-73-0R33
DigiKey Part Number
13-PNP300JR-73-0R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PNP300JR-73-0R33CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP300JR-73-0R33
Description
RES 0.33 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
330 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
PNP300JR-73-0R33 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)