PNP200JR-52-4R7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
4.7 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP200JR-52-4R7
DigiKey Part Number
PNP200JR-52-4R7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP200JR-52-4R7
Description
RES 4.7 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PNP200JR-52-4R7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Active
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)