PNP1WVJR-73-0R15 is out of stock and backorders are currently unavailable.
YAGEO
In Stock: 10 447
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 359
150 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP1WVJR-73-0R15
DigiKey Part Number
PNP1WVJR-73-0R15-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP1WVJR-73-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 1W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PNP1WVJR-73-0R15 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)