PA2512FKF070R004L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 2 072
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 4 000
Datasheet
Upgrade
4 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
PA2512FKF070R004L
DigiKey Part Number
PA2512FKF070R004L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA2512FKF070R004L
Description
RES 0.004 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PA2512FKF070R004L Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.035" (0.88mm)