NPM30AJT-1R5
DigiKey Part Number
13-NPM30AJT-1R5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NPM30AJT-1R5
Description
RES PWR 30W TO-220 5% 1.5 OHM
Detailed Description
1.5 Ohms ±5% 30W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Ceramic
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.829" (21.06mm)