NKN200JR-73-10R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety Wirewound
NKN200JR-73-10R
DigiKey Part Number
NKN200JR-73-10R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NKN200JR-73-10R
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
NKN200JR-73-10R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)