NKN100JR-73-0R43 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
430 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety Wirewound
NKN100JR-73-0R43
DigiKey Part Number
NKN100JR-73-0R43-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NKN100JR-73-0R43
Description
RES 0.43 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
NKN100JR-73-0R43 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)