MFR50SFRF52-0R11
DigiKey Part Number
MFR50SFRF52-0R11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR50SFRF52-0R11
Description
RES 0.11 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
110 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)