MFR50SFRE52-78K7
DigiKey Part Number
MFR50SFRE52-78K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR50SFRE52-78K7
Description
RES 78.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
78.7 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)