MFR50SFBE52-787R
DigiKey Part Number
MFR50SFBE52-787R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR50SFBE52-787R
Description
RES 787 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
787 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)