MFR25SFTE52-34R
DigiKey Part Number
MFR25SFTE52-34R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SFTE52-34R
Description
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
34 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR25SFTE52-34R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)