MFR25SFRE52-33K
DigiKey Part Number
MFR25SFRE52-33K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SFRE52-33K
Description
RES 33K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
33 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR25SFRE52-33K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)