MFR25SDRF52-78R7 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | MFR25SDRF52-78R7-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFR25SDRF52-78R7 |
Description | RES 78.7 OHM 0.5% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 78.7 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |