MFR25SDRF52-1K4
DigiKey Part Number
MFR25SDRF52-1K4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SDRF52-1K4
Description
RES 1.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
1.4 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)