MFR100FTF52-681K
DigiKey Part Number
MFR100FTF52-681K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR100FTF52-681K
Description
RES 681K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
681 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)