MFR-25FTF52-174R
DigiKey Part Number
MFR-25FTF52-174R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FTF52-174R
Description
RES 174 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
174 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)