MFR-25FRFPN820K
DigiKey Part Number
MFR-25FRFPN820K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FRFPN820K
Description
RES 820K OHM 1% 1/4W PANASERT
Detailed Description
820 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
EDA/CAD Models
MFR-25FRFPN820K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Panasert
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)