MFR-25FRFPN33K2
DigiKey Part Number
MFR-25FRFPN33K2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FRFPN33K2
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/4W PANASERT
Detailed Description
33.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Panasert
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)