MFR-25FRF52-17R8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 524
Datasheet
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
TE Connectivity Passive Product
17.8 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MFR-25FRF52-17R8
DigiKey Part Number
17.8XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FRF52-17R8
Description
RES 17.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
MFR-25FRF52-17R8 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)