MFR-25FBF52-1M43
DigiKey Part Number
MFR-25FBF52-1M43-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FBF52-1M43
Description
RES 1.43M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
1.43 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)