MFR-25FBF52-13K
DigiKey Part Number
13.0KXBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FBF52-13K
Description
RES 13K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
13 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR-25FBF52-13K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)