MFR-25DRE52-82K5
DigiKey Part Number
MFR-25DRE52-82K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25DRE52-82K5
Description
RES 82.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
82.5 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)