MFR-12FTF52-102K
DigiKey Part Number
MFR-12FTF52-102K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-12FTF52-102K
Description
RES 102K OHM 1% 1/6W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
102 kOhms ±1% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR-12FTF52-102K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)