MF0207FTE52-26R7
DigiKey Part Number
13-MF0207FTE52-26R7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-MF0207FTE52-26R7TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF0207FTE52-26R7
Description
RES 26.7 OHM 1% 0.6W AXIAL
Detailed Description
26.7 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)