MF0207FTE52-160R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MF0207FTE52-160R |
Description | RES 160 OHM 1% 0.6W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 160 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |