MF0207FRD52-51K1
DigiKey Part Number
MF0207FRD52-51K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF0207FRD52-51K1
Description
RES 51.1K OHM 1% 0.6W AXIAL
Detailed Description
51.1 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)